Історія створення

У сучасному світі надлишку джерел інформації іноді дуже складно знайти дійсно достовірні дані. Особливо це стосується сфери медицини.

Історія створення ГО «Батьки за вакцинацію»

Але ж саме в цій області, як ні в якій іншій, найменша помилка може коштувати життя людини, життя дитини. Саме тому ми започаткували Громадську організацію «Батьки за вакцинацію».

Як все починалося

У період спалаху поліомієліту в Україні ми, батьки, шукали достовірну інформацію щодо вакцинації. Але на тлі лаконічних коментарів фахівців набагато голосніше звучали нічим не підтверджені голоси антівакцінаторов, яким абсолютно байдуже, чи здорова ваша дитина.

В інтерв’ю з медичним експертом ЮНІСЕФ Катериною Булавіновою міжнародний експерт з вакцинації Девід Солсбері так прокоментував ситуацію щодо противників вакцинації: «Вони закликають до вашого серця: «Ви – добрий батько, чи хочете ви наражати на ризик свою дитину цими отруйними вакцинами?». Але отруйними є подібні меседжі! Це не ті люди, які справді дбають про вашу дитину, вони переконують вас у власних упередженнях, для яких у них немає доказових даних або ж вони їх перекручують на свій розсуд».

Напевно, це найстрашніше – не бути фахівцем, але відчувати себе експертом, відчувати себе в праві давати поради і вирішувати чиїсь долі… І хтось може прислухатися до тих порад, може відмовитися від вакцинації, може знехтувати можливістю захистити власну дитину.

Саме в період спалаху поліомієліту стало цілком зрозуміло, наскільки незахищені українці від недостовірної інформації. А здоров’я – це ще й питання національної безпеки.

В цей же час на UA.Перший в рамках передачі «Дебати Про» проходила дискусія на тему вакцинації. Підсумком предачі став висновок, що зараз в Україні необхідні:

 1. Освітні програми для батьків.
 2. Освіта і підвищення кваліфікації лікарів.
 3. Підвищення відповідальності медиків.

При сукупності всіх вищезазначених фактів було абсолютно ясно, що дефіцит достовірної та доступної інформації – це саме те, що впливає на ситуацію з вакцинацією в Україні.

Що ми зробили

23 грудня, в Києві на круглому столі присвяченому питанням поліомієліту ініціативна група батьків оголосила про створення ГО «Батьки за вакцінацію». 25 лютого 2016 року організація була зареєстрована в Державному реєстрі.

Головною метою Організації є попередження інфекційних хвороб через забезпечення загальної доступності імунізації.

Основними напрямками діяльності Організації є:

 • надання достовірної інформації громадянам України щодо вакцинації;
 • проведення просвітницької та інформаційно-роз’яснювальної роботи серед батьків щодо важливості і необхідності вакцинації;
 • посилення національних програм планової імунізації для досягнення цільових показників щодо охоплення вакцинацією;
 • підготовка і внесення до органу державної влади України, відповідального за проведення політики у сфері охорони здоров’я, пропозицій щодо планів закупівлі та створення необхідних запасів вакцин у країні, забезпечення наявності і доступності вакцин для всіх громадян України;
 • розвиток спроможності системи охорони здоров’я України щодо проведення програм вакцинації;
 • протидія корупції, в тому числі у сфері охорони здоров’я;
 • створення і підтримка освітньої платформи в мережі Інтернет для членів організації щодо вакцинації та здоров’я дитини;
 • сприяння проведенню наукових розробок і досліджень у сфері імунізації.

Кожен бажаючий може стати членом Організації та долучитися до справи захисту здоров’я та життя дітей України.

Ми вже провели ряд зустрічей для батьків в різних містах України на тему вакцинації, залучаючи кращих фахівців в цій області. І ще раз переконалися в тому, що крім корисних зустрічей, батькам необхідна пам’ятка – настільний довідник з достовірною і найактуальнішою інформацією щодо вакцин.

Ви можете долучитися до ідеї просвітницької роботи в питанні, яке нині стоїть дуже гостро і вимагає уваги з боку громадськості. Адже воно стосується майбутнього наших дітей.

Звертаємо вашу увагу на те, що ГО «Батьки за вакцинацію» не має конфлікту інтересів та зв’язку з фармацевтичною індустрією.